Spegellampett 1700-tal

Spegellampett 1700-tal
Spegellampett 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPEGELLAMPETT, delvis 1700-tal, bronserad och förgylld, dekor i form av pärlstav, svängd ljusarm i mässing, höjd 54 cm

Saknar bakstycke, senare glas, senare kompletterad och omarbetad, slitage

190656

2013-06-12