Sejdel Simon Gate

Sejdel Simon Gate
Sejdel Simon Gate
Sejdel Simon Gate
Sejdel Simon Gate

Klubbat för:

5 000 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

SEJDEL, Simon Gate, Orrefors, 1919, Graal, dekor av stiliserad bladslinga i grönt mot blå fond, dubbel hänkel i blått respektive grönt, runt mynning och fot mörkblått påklipp, signerad SGraal Orrefors 19 KB - HW no 748 (blåst av Knut Bergqvist, ämnet etsat av Heinrich Wollman), höjd 13 cm

Kuntoraportti

Obetydliga repor, tillverkningsdefekt.

190955

Päivämäärä:

2013-06-15