Signerat numrerat exemplar av Ekelöf

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIGNERAT EXEMPLAR. EKELÖF, GUNNAR. Sent på jorden. 1952. 4:o. 14 litografier av T. Bjurström.
Blått pappband. Delvis blekt blå pappkassett. Upplagan tryckt i 200 nr. ex. på velin pur chiffon du Marais, signerade av författare och konstnär, detta nr 55.

Lös i ark i omslaget (tejpfläck i övre marginal). Något blekt rygg.

191019

2013-06-17