Shunga träsnitt

Shunga träsnitt
Shunga träsnitt
Shunga träsnitt
Shunga träsnitt

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Shunga-motiv ur "Manpuku Wagojin", omkring 1821, 2 sidor ehon ca 19x13,5 cm vardera, OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, shunga, träsnitt ehon ca 18x29 cm

Skador, slitage

191486

2013-06-17