Otte Sköld olja
2013-06-17
191519
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
SKÖLD, Otte (1894-1958): Preskutationen Longchamps: signerad Otte S, olja på pannå, 7,5x29 cm
UTSTÄLLD: Otte Skölds minnesutställning, Moderna Museet, Stockholm 1959