Tedosa kopp med fat Kina

Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina
Tedosa kopp med fat Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

TEDOSA, KOPP med fat, kompaniporslin, Kina, 1700-tal, med monogram ALB, dosans höjd 13 cm

Fatet med spricka, smärre bortfall av förgyllning, tedeosan med ej tillhörande lock.

191796

2013-06-19