Ivar Johansson skulptur

Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur
Ivar Johansson skulptur

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JOHANSSON, Ivar (1885-1970): Ragnar Sohlman, signerad, marmor, höjd 55 cm
Mamorsockel medföljer höjd 130, 24x22 cm
Historik: Sprängämnesteknikern Ragnar Sohlman (1870-1948) var vd vid, och mycket betydelsefull i bildandet av, Nobelstiftelsen.

Sockel med skador

191838

2013-06-19