Ivar Johansson skulptur
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHANSSON, Ivar (1885-1970): Ragnar Sohlman, signerad, marmor, höjd 55 cm
Mamorsockel medföljer höjd 130, 24x22 cm
Historik: Sprängämnesteknikern Ragnar Sohlman (1870-1948) var vd vid, och mycket betydelsefull i bildandet av, Nobelstiftelsen.
Sockel med skador
191838
2013-06-19