John Färngren skulptur
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÄRNGREN, John (1884-1960): August Lindmark hovskomakare, signerad John Färngren skulp 1939 Otto Meyer eftr. fud, brons, höjd med sockel i kolmårdsmarmor 38 cm
Träsockel medföljer höjd 150, 22,5x22,5 cm
Sockel med skador
191941
2013-06-19