Bordspendyl parisarbete Restauration
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, marmo nero, krönt av flöjtspelande Pan vid stubbe med lejonskinn, attribut av panflöjt, herdestav, horn och krans, basen med emblem av Thyrsosstav, symbal, panflöjt och vinkanna, främre fötter av faunhuvuden och bockklövar, höjd 53 cm
Smärre skador, minutvisaren av, nyckel saknas
192160
2013-06-25