Mapp med teckningar av olika konstnärer
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAPP med TECKNINGAR, ca 70 st, mapp märkt med monogram F.T. (Fabian Tersmeden), teckningar av bl a Emilie Björnstierna och Magnus Rappe, blomsterstudier naturstudier samt figurscener från 1810-tal och framåt, gravyrer och tryck medföljer
Gulnade blad med slitage och veck, ej fullt genomgången
192188
2013-06-20