Mapp med teckningar av olika konstnärer

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAPP med TECKNINGAR, ca 70 st, mapp märkt med monogram F.T. (Fabian Tersmeden), teckningar av bl a Emilie Björnstierna och Magnus Rappe, blomsterstudier naturstudier samt figurscener från 1810-tal och framåt, gravyrer och tryck medföljer

Gulnade blad med slitage och veck, ej fullt genomgången

192188

2013-06-20