Urnor Kina

Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GOLVURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor i kantonstil med reserver innehållandes figurscener, dekorhänklar i form av förgyllda djur, konturerad mynning, höjd 112 cm

Smärre slitage

192212

2013-06-20