Buddha ridandes på elefant trä Japan
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BUDDHA med ELEFANT, bemålat och förgyllt trä, Japan, 1800-tal eller äldre, Taishakuten (Fugen) med mandorla och lotustron ridandes på elefant, höjd 100 cm
Skador, lagningar, färgbortfall
192293
2013-06-30