Buddha ridandes på elefant trä Japan

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BUDDHA med ELEFANT, bemålat och förgyllt trä, Japan, 1800-tal eller äldre, Taishakuten (Fugen) med mandorla och lotustron ridandes på elefant, höjd 100 cm

Skador, lagningar, färgbortfall

192293

2013-06-30