Simon Gate glasservis modell Molnet
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GLASSERVIS, 82 dlr, "Molnet", design Simon Gate, Orrefors, 1920-tal, bestående av,
17 vattenglas, 13 champagneglas, 7 rödvinsglas, 13 vitvinsglas, 19 nubbeglas, 9 starkvinsglas, 10 glasassietter, skål på fat
Delar med smärre nagg, 1 karaffpropp saknas
192389
2013-06-21