Byrå hauptstil
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ med stenskiva, 1900-tal, etikettmärkt AX. J. HJ Frid, möbelsnickare i Stockholm, hauptstil, riklig intarsia i olika träslag, förgyllda beslag i brons, konturerad skiva i marmor, höjd 85, 123x52 cm, nyckel finns
Skivan med mindre lagning i bakre hörn
192446
2013-06-22