Dryckesstop 1700-tal Norge
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DRYCKESSTOP, Norge, daterat 1750, masurbjörk, locket med skuren dekor av heraldiskt lejon i relief, skuren dekor, höjd 22 cm
PROVENIENS: Överintendent John Böttiger
Skador, löst handtag, lagningar
192641
2013-06-25