Bordspendyl 1800-tal
2013-06-24
192754
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSPENDYL, Louis XVI, omkring 1800, brännförgylld brons, marmor, urtavla märkt Maniére hger du roi Versailles, emaljtavla, höjd 54 cm, nyckel och pendel finns
Urtavla med emaljskador