Bord gustaviansk stil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, skiva av marmor, mahogny- och björkfanér, dekorlister i mässing, kannelerade ben med avslut i mässing, höjd ca 85, 103x45 cm
Lagningar, fanérskador lagningar, möjligen omarbetat från blombord
192798
2013-06-24