Bord gustaviansk stil

Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil
Bord gustaviansk stil

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, skiva av marmor, mahogny- och björkfanér, dekorlister i mässing, kannelerade ben med avslut i mässing, höjd ca 85, 103x45 cm

Lagningar, fanérskador lagningar, möjligen omarbetat från blombord

192798

2013-06-24