Bordsur 1700-tal med spindelgång
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, 1700-tal, troligen Danmark, spindelgång, fodral i svärtat trä, uravla med romerska siffror i försilvrad koppar, dekor i förgylld metall, höjd 37 cm, uppdragsnyckel medföljer
Fodral med slitage, urverket ej funktionstestat, försilvring med kraftigt slitage
192853
2013-06-25