Oidentifierad konstnär Ryssland oljemålning
Valmis
2013-07-01
193123
| Korkein tarjous | 14 000 SEK |
| Arviointi | 18 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Ryssland, 1800-tal): Porträtt av rysk officer iklädd uniform, olja på duk, 74x58 cm
Uniformen tyder på att den porträtterade officeraren var i det ryska kejserliga livgardet-sannolikt i det tredje infanteriet