Oidentifierad konstnär Ryssland oljemålning

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Ryssland, 1800-tal): Porträtt av rysk officer iklädd uniform, olja på duk, 74x58 cm

Uniformen tyder på att den porträtterade officeraren var i det ryska kejserliga livgardet-sannolikt i det tredje infanteriet

193123

2013-07-01