Paavo Tynell takarmatur mässing

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TAKARMATUR, Paavo Tynell, Taito Oy, Finland, 1940-50-tal, skärm i perforerad mässing, höjd 35 (utan kedja), diameter 45 cm

Mässingen med mindre repor, invändigt slitge och fläckar, invändig plastskärm med skador

193155

2013-06-27