Skulptur Stig Lindberg
Vollendet
2013-07-10
193754
| Höchstes Gebot | 2 400 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SKULPTUR, Stig Lindberg, Gustavsberg, 1940-talets mitt, parian, i form av hjort med trädgrenar, signerad Stig L Gustavsberg studio, höjd 27 cm
LITTERATUR: Jämför Gisela Enronn, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Stockholm 2003, s. 54