Jim Dine färgserigrafi

Jim Dine färgserigrafi
Jim Dine färgserigrafi

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DINE, Jim (USA, född 1935): "Two red boots on a black ground", signerad och numrerad i trycket Jim Dine 1965, silkscreen, 15x15 cm

PROVENIENS: Den Schweiziska konsthistorikern Franz Meyer (1919-2007)

193806

2013-07-02