Evert Taube litografier
Klubbat för:
1 000 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
TAUBE, Evert (1890-1976): (3 st) "Låt mig vara - ensam fågel" samt "San Remo", signerade Evert Taube, 1 numrerad 4/340, litografier bladstorlek 60x45 resp 50x60 cm, oramade, San Remo bladet även signerad atergo "Detta utförande skall gälla. 28 nov -68 Evert Taube"
Zustandsbeschreibung
Fläckar, hanteringsveck
193824
2013-07-02