Korgfat 1800-tal

Korgfat 1800-tal
Korgfat 1800-tal
Korgfat 1800-tal
Korgfat 1800-tal
Korgfat 1800-tal
Korgfat 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KORGFAT, silver, 1840-tal, delvis godronnerad, brätte med pressad dekor av blomster, tassfötter, ostämplad, längd ca 30 cm, totalvikt ca 400 g

Möjligen senare handtag, botten med obetydlig bristning, fötter med lagningar

194149

2013-07-05