Pokal Hans Langberg Söderhamn 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

POKAL, silver, driven konande form på konturerad delvis förgylld fotring med punsad dekor, invändigt förgylld, liv med tremblerad dekor av band och blomsterslingor, samtida ägarmonogram, Hans Langberg, Söderhamn 1792, höjd ca 17,5 cm, vikt ca 250 g

Liv med ett stötmärke

194186

2013-07-05