Encoignurer 1 par Louis XVI
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ENCOIGNURER, 1 par, Louis XVI, fanérade med amarant, valnöt m.fl. träslag, förgyllda beslag, front med intarsia, centralt placerat motiv av blomsterurna, skivor av carraramarmor, höjd 85, 71x48 cm
Skador och lagningar
194409
2013-07-10