Fransk sabel

Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel
Fransk sabel

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, fransk, 1800-tal, böjd klinga med skålslipning och pandurspets, graverad med tre liljor och text Vive Le Roi, mässingsfäste a la Turc, ebenholtsgrepp, längd 83 cm

Smärre slitage

194450

2013-07-07