Matservis Bing & Gröndahl musselmaletdekor

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MATSERVIS, ca 90 dlr, "Sommerfugl", Bing & Gröndahl, dekor i musselmalet samt med förgyllning, bestående av, 13 djupa tallrikar, 16 mattallrikar, 16, bords, 17 assietter, 9 buljongkoppar med fat, 8 uppläggningsfat, 2 skålar, skålfat, karott, terrin med lock, 3 saladjärer, 2 såsskålar, 2 skålar på fot med dekor av fiskstjärtar, 8 delar med skador medföljer

En såsskål med nagg, ett uppläggningsfat med nagg

194585

2013-07-08