Äldre litteratur i blandade ämnen

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BÖCKER, 1700- och 1800-tal, däribland de Lignac, Physiska ägtenskapet, 1790, Florman, Inledning till hästars kännedom..., 1798, Schubert, Handbuch der Forstchemie, 1848, Johnston, Landtbrukets naturvetenskapliga grunder, 1848 m. fl. Främst skinnband och halvfranska band.

Varierande skick. Vissa skador och defekter.

194672

2013-07-14