Skrivskåp
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKRIVSKÅP, tvådelat, Sverige, omkring 1800, björk med intarsia samt rotfaner, med snedklaff, lådinredning, höjd 205, 121x46 cm, nyckel finns
Proveniens: Inköpt hos N.M. Åmell 1941/42
Renoverat och kompletterat, nyckel finns.
194720
2013-07-11