Skrivskåp

Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SKRIVSKÅP, tvådelat, Sverige, omkring 1800, björk med intarsia samt rotfaner, med snedklaff, lådinredning, höjd 205, 121x46 cm, nyckel finns
Proveniens: Inköpt hos N.M. Åmell 1941/42

Renoverat och kompletterat, nyckel finns.

194720

2013-07-11