Blomkruka Rörstrand fajans
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOMKRUKA, Rörstrand 1700-talets slut, fajans, målad dekor av landskap med byggnader, hänklar i form av ansiktsmaskaroner, signerad med målarsignatur S samt 10 daler kopparmynt, höjd 23 cm
Saknar fot, nagg, sprickor
195012
2013-07-12