Blomkruka Rörstrand fajans

Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans
Blomkruka Rörstrand fajans

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BLOMKRUKA, Rörstrand 1700-talets slut, fajans, målad dekor av landskap med byggnader, hänklar i form av ansiktsmaskaroner, signerad med målarsignatur S samt 10 daler kopparmynt, höjd 23 cm

Saknar fot, nagg, sprickor

195012

2013-07-12