Vas Einar Lynge-Ahlberg
Closed
2013-09-14
195016
| Sold for | 400 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
VAS, Einar Lynge-Ahlberg, Rörstrand 1950-tal, stengods, geometriskt mönster, signerad R Sweden Lynge-Ahlberg SII., höjd 38, diameter 4,5 cm (innermått)
Bränningsspricka, rispor