Lars Jonsson akvarell
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
JONSSON, Lars (född 1952): Kvällssol - ung fiskmås, signerad och daterad kvällssol ung fiskmås Lars Jonsson - 87, akvarell på papper, 45x68 cm
PROVENIENS: The Tryon Gallery, London
UTSTÄLLD: Lars Jonsson Bird Reflections, The Tryon Gallery, London 1987
LITTERATUR: The Tryon Gallery: Lars Jonsson - Bird Reflections, London 1987, avbildad som nr 6
195040
2013-07-12