Klubbat för:
1 100 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
TEKANNA, VAS, BURK med lock, porslin, Kina, 1700/1800-tal, , kannans höjd 12, vasen 27 cm, burkens höjd 12 cm
Zustandsbeschreibung
Vas med fotnagg, Kannans lock skadat
195085
2013-07-13
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner