Keramik Kina

Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina
Keramik Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TEKANNA, VAS, BURK med lock, porslin, Kina, 1700/1800-tal, , kannans höjd 12, vasen 27 cm, burkens höjd 12 cm

Zustandsbeschreibung

Vas med fotnagg, Kannans lock skadat

195085

2013-07-13