Bonad Sunnerboskolan
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BONAD, daterad 1832, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, "Jesus gråter öfwer Jerusalem", "Chistus og Nikodemus talas vid om nya födelsen", "Liffens krona", målad på papper uppfodrad på pannå, vardera ca 108x122 cm
Smärre ytskador
195182
2013-07-20