Soffa stolar karmstol

Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol
Soffa stolar karmstol

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, STOLAR 2 st, KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första del, soffans längd 158 cm
Proveniens, Har tillhört Lydia Wahlström 1869-1954, kvinnosakskvinna, historiker och författare

Foto taget i Lydias hem Johannesgatan i Stockholm

195200

2013-07-13