Pudlo Pudlat stentryck
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PUDLAT Pudlo (Canada,1916-1992): "Journey into fantasy", signerad och daterad Dorset 1983, 24/50, stonecut 58x81 cm,
PROVENIENS: Knut Hammarskjöld (1922-2012), Diplomat, Generaldirektör för IATA (International Air Transport Association) i Montreal där han vistades i 25 år
Vågigt papper
195213
2013-07-13