Pudlo Pudlat stonecut
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PUDLAT, Pudlo (Canada,1916-1992): "Mounted hunters", signerad och daterad Dorset 1983, 18/50, stonecut 58x77 cm,
PROVENIENS: Knut Hammarskjöld (1922-2012), Diplomat, Generaldirektör för IATA (International Air Transport Association) i Montreal där han vistades i 25 år
Vågigt papper
195214
2013-07-13