Pudlo Pudlat stonecut

Pudlo Pudlat stonecut
Pudlo Pudlat stonecut
Pudlo Pudlat stonecut
Pudlo Pudlat stonecut

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PUDLAT, Pudlo (Canada,1916-1992): "Mounted hunters", signerad och daterad Dorset 1983, 18/50, stonecut 58x77 cm,
PROVENIENS: Knut Hammarskjöld (1922-2012), Diplomat, Generaldirektör för IATA (International Air Transport Association) i Montreal där han vistades i 25 år

Vågigt papper

195214

2013-07-13