Vas Allan Ebeling

Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling
Vas Allan Ebeling

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

VAS, keramik, Allan Ebeling, sign AE samt Bo (Bobergs fajansfabrik) inpressat Gefle, lysterglasyr av två ryttare, höjd 30 cm, lockurna medföljer, keramik Ewald Dahlskog, etikettmärkt Bo fajans, signerad D-326 och daterad -45, höjd 44 cm

Smärre fotnagg på Ebeling, lockurnan med omfattande lagningar

195217

2013-07-14