Alice Nordin skulptur
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NORDIN, Alice (1871-1948): "Magda Bergqvist von Mirbach", signerad Alice Nordin 1928-1943, marmor, höjd 58 cm
Träsockel medföljer höjd 152, 31x27 cm
Historik: Magda Bergqvist von Mirbach kallades för hantverkets skaldinna
Sockel med skador
195218
2013-07-14