Herman Ten Kate tillskriven oljemålning
Vollendet
2013-07-16
195484
| Höchstes Gebot | 3 000 SEK |
| Schätzwert | 5 000 SEK |
TEN KATE, Herman (Holland, 1822-1891) tillskriven: Romersk soldat
signerad ten Kate ft, olja på pannå, 28,5x18 cm
På baksidan lacksigill med familjen Gyllenbergs adliga vapen
PROVENIENS: familjen Gyllenberg