Herman Ten Kate tillskriven oljemålning
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TEN KATE, Herman (Holland, 1822-1891) tillskriven: Romersk soldat
signerad ten Kate ft, olja på pannå, 28,5x18 cm
På baksidan lacksigill med familjen Gyllenbergs adliga vapen
PROVENIENS: familjen Gyllenberg
195484
2013-07-16