Lennart Rodhe portfölj: färgserigrafier
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
RODHE, Lennart (1916-2005): Mönster, portfölj med 20 färgserigrafier, 1976, signerade och numrerade Lennart Rodhe 28/50, tryckta på Hahnemüle-papper av Ove Lööf, Stockholm.
I. ca 12,5 x 17 cm S. 25 x 35 cm
LITTERATUR: Millroth 150-169
195635
2013-07-18