Lennart Rodhe portfölj: färgserigrafier

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

RODHE, Lennart (1916-2005): Mönster, portfölj med 20 färgserigrafier, 1976, signerade och numrerade Lennart Rodhe 28/50, tryckta på Hahnemüle-papper av Ove Lööf, Stockholm.
I. ca 12,5 x 17 cm S. 25 x 35 cm
LITTERATUR: Millroth 150-169

195635

2013-07-18