Spindelur England
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FICKUR, silver, 1700 talets andra hälft, England, märk i urverket Chas Bifield London, verk nr 6670, spindelgång, emaljtavla, diameter 41 mm
Tavlan med emaljskador, saknar visare, boett med slitage, ej funktionstestad
195868
2013-07-19