Carl Frisendahl brons

Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons
Carl Frisendahl brons

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FRISENDAHL, Carl (1886-1948): "Sappho au miroir" - Kvinna med spegel, signerad C.Frisendahl, numrerad, mörkpatinerad brons, höjd 19, Gjutarmärkt C. Valsuani, cire perdue, modellerad 1925-28

196273

2013-07-24