Carl Frisendahl brons
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FRISENDAHL, Carl (1886-1948): "Sappho au miroir" - Kvinna med spegel, signerad C.Frisendahl, numrerad, mörkpatinerad brons, höjd 19, Gjutarmärkt C. Valsuani, cire perdue, modellerad 1925-28
196273
2013-07-24