Vas samt ask CG Hallberg silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Arviointi

1 800 SEK

Kuvaus

VAS samt ASK, silver, CG Hallberg, 1930 respektive 1938, vasen signerad E Böckman undertill, förgyllda insidor, gåvogravyr från Filmägarnas konstförening resp Svensk Filmindustri, vasens vikt ca 314 g

Kuntoraportti

Gåvogravyrer, bucklor, asken med träklädd insida

196438

Päivämäärä:

2013-07-26