Figuringrupp

Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp
Figuringrupp

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINGRUPPER, 2 st, varav en med titeln "Fortune teller", keramik, 1800-tal, sannolikt Staffordshire, England, glaserad och bemålad, höjd ca 30 resp 23 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Smärre skador och slitage, den mindre figuringruppen med omfattande skador och omarbetningar

196476

2013-07-26