Porslin Qianlong 1736-95
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVISDELAR, porslin, Kina, 1700-tal, bestående av 4 djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, dekor i emaljfärger, famille rose, diameter 22-38,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott
Skador, lagningar
196477
2013-07-26